Calendar

Filter Events


Daily Notices

previous August, 2019 next

September July

August 2019

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
 
1
A: Photolife Winter sports photos
J: Y7&8 Quick Rip Tournament
S: House Assembly
S: Y10 Get to Go Challenge Jnr BOP
S: Y13 meeting
2
S: BOPSS Y9/10 Basketball Jnr
S: Hauora Y10-13
C: Photolife Student Photos
J: Assemblies
J: BOPSS Y9/10 Basketball Jnr
J: Y7-8 WBOP Badminton Team Champs
P: Primary Assembly (A1&A2)
5
S: 13ODE Quarry Run
S: Golf Eagles Tournament
S: Y12 Gateway H&S Course
6
J: Y7-8 BOPSS IntTable Tennis Teams champs
S: Lincoln Uni Liaison officer
S: Y11 History Trip
7
A: PTA Meeting
J: Chess Comp
S: Y11-13 NZ Lab Education
8
I: Doshisha Tour Group
J: Chess Tournament
S: Chess Tournament
S: Y13 Otago Uni enrolment forms
9
I: Doshisha Tour Group
J: Chess Tournament
S: Chess Tournament
J: Assembly
J: Impact GymSport Festival
J: Y9&10 BOP Badminton Jnr finals
P: Yr5/6 Speech Presentation
S: Assembly
S: Festival of Hockey
S: Y11 Careers Expo
S: Y9&10 BOP Badminton Jnr finals
10
I: Doshisha Tour Group
I: Doshisha Rotorua Trip
P: Power Shut Down
11
I: Doshisha Tour Group
J: Y8+ Rowing Give it a Go
S: Stage Art
S: Y10-13 Rowing Give it a Go
12
I: Doshisha Tour Group
P: Primary Choir - Tauranga Primary Music Festival Rehearsal
S: Stage Art Dance NZ
13
I: Doshisha Tour Group
A: Speaker Collett Smart Psychologist
P: Y3-6 Tough Guy/Girl Challenge
P: Yr2 Art Gallery Trip - B2
S: BOPSS Table Tennis Jnr/Snr Team
S: Y10/12 Options Assembly
S: Y11-13 Tradie training providers
14
I: Doshisha Tour Group
P: Yr1 Park Day
P: Yr2 Art Gallery Trip - B3
S: 12ODE Motorbikes Park
S: BECA Careers workshop
S: Y12 History
15
I: Doshisha Tour Group
S: Y12 History
I: Doshisha Waitomo Trip
J: Science Roadshow
P: Y2 Art Gallery Trip - B4
S: Y10/12 Option Information Afternoon
16
I: Doshisha Tour Group
J: Assembly
J: Daffodil Day
J: Science Roadshow
P: Y3/Y4 Speech Final
S: Assembly
S: Daffodil Day
S: Y10-13 Snr Basketball Champs
17
I: Doshisha Tour Group
18
I: Doshisha Tour Group
J: Y8+ Rowing Give it a Go
S: Y10-13 Rowing Give it a Go
19
J: Library week
J: Y9 Whakapiki Ake programme
P: Library week
S: AUT liaison officer
S: Y10&Y11 Whakapiki Ake programme
20
J: Library week
P: Library week
C: Y2 Redwood Forest Trip
S: Y13 Auckland Uni Liaison Officer
21
J: Library week
P: Library week
J: Y7&Y8 BOP Badminton Finals Tournament
P: Y3/Y4 Science Rotation
P: Y6 Amazing Race
S: Y11 Te Whe Whakapiki Ake
S: Y13 Geography
22
J: Library week
P: Library week
P: Y1&Y2 Funky Fun Day
S: Waikato Uni Liaison officer
23
J: Library week
P: Library week
J: Hauora
J: Waikato Band & Orchestra Festival
J: Y9/Y10 Maths Trip
P: Primary Assembly (C3&C4)
P: Waikato Band & Orchestra Festival
S: BOPSS Badminton Snr Finals
S: Hauora
S: NZSS Orienteering Champs
S: Waikato Band & Orchestra Festival
S: Y11 ECO Bernadette Lampp
S: Y12/Y13 Eng Scholarship Day
S: Y12/Y13 SPS Tough Guy & Girl
S: Y9/Y10 Maths Trip
24
S: NZSS Orienteering Champs
25
S: NZSS Orienteering Champs
S: Animoso Cadenza Final
26
S: Animoso Cadenza Final
A: BC Explained
A: Maori Language week
P: Opening day for B Block
P: Primary Choir - Tauranga Primary Music Festival Rehearsal
P: Primary Choir Music Festival
27
A: Maori Language week
S: Y12 SPS Activity afternoon
S: Y13 ESS
28
A: Maori Language week
P: Y3&Y4 Funky Fun Day
S: Correspondence Exams
S: Y12 Bio Olympiad
J: Boostrix Catch up day
29
A: Maori Language week
S: Correspondence Exams
C: Speech Finals
J: Y7-Y9 Talent Quest
30
A: Maori Language week
A: Mufti Day
J: Assembly
J: BOT candidates address assembly
S: Assembly
S: BOT candidates address assembly
S: Horticulture & Agricultural Careers Info Workshop
31
J: 1st XI Hockey Boys
S: 1st XI Hockey Boys